Wskaźnik biegów

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ZR-7

Wskaźnik biegów

Postautor: darekgzr7 » 17 lis 2016, 19:07

Witam
Mam pytanie do kolegów, czy macie jakąś wiedzę na temat montażu wskaźnika biegów?

pozdrawiam darek
darekgzr7

imię: Darek
miejscowosc: Bełchatów

Re: Wskaźnik biegów

Postautor: kosteg » 04 gru 2016, 16:52

Nie chcę brutalnie sprowadzać na ziemię jednak ze wszystkich stron jakich obadałem temat jest lipa.

Zr ma w skrzyni tylko "sygnał" dla neutralnej pozycji. Licznik jest mało zaawansowany (kompa w zasadzie w tym moto brak) co powoduje, że do zamontowania wchodzą w grę wyłącznie proste "mechaniczne" wyświetlacze. Tzn np na dźwigni biegów oraz na deklu pod nią montuje się kontaktrony (indukcyjne, magnetyczne czy inne podobne) a jedyny "input" z moto to zasilanie i neutral. Jak zmieniasz bieg naciskając na dźwignie powodujesz zamknięcie obwodu poniżej albo powyżej dźwigni (redukcja albo zmiana biegu na wyższy) co daje sygnał dla zmiany wyświetlanej wartości na wskaźniku. Mnie jednak nie satysfakcjonuje podobna opcja. Taki wskaźnik nie jest w stanie pokazać na jakim biegu jest moto po zapłonie (w sensie, gdy zdechnie moto to jeśli nie przejdziesz po ponownym uruchomieniu przez neutral to nie będzie wskazywał poprawnie). Dodatkowo są one często zawodne - potrafią naditerpretować albo źle odczytać ruch dźwigni i źle wskazywać wartości biegów.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Wróć do Motocykl