Dlaczego ZR-7

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ZR-7

Re: Dlaczego ZR-7

Postautor: KawoszB3 » 08 lut 2016, 20:07

Ze mną było dość oryginalnie. Z czystej nudy wertowałem ogłoszenia na mobile.de i nagle wpadła Zr'ka oddalona o 10km od mojego miejsca zamieszkania. Pojechałem, oględziny wyszły pozytywnie. Kupiłem ją nie posiadając kategorii A :D ( geniusz no geniusz) Moto zakupione za 2100 eurasów, egzemplarz z 2001r. przebieg cale 4400km udokumentowany dodam ze to wersja S ( choć wolał bym mieć nakeda, zamienię czaszę kompletną na kompletną "lampe" z nakeda).

taki cytat, proszę zwrócić uwagę na dwie dolne pozycje:

-
Bez malej szybki wieje jak cholera
Zbyt miekki przod do ostrej jazdy po winklach
Dobijajacy przod podczas ostrego hamowania z pelnym obciazeniem
Nie pasuje Wingrack, trzeba montowac dedykowany stelaz na topcase'a
i wtedy nie da sie zalozyc bocznych kufrow
Brak seryjnych gmoli bez nich gleba na prawy bok moze sie skonczyc bez alternatora
Ch*jowa jakosc powierzchni lakierowanych (XXI wiek a taka kaszana)
Zuzycie paliwa 7l (srednia >140)
Troche za ciezki - 230kg na mokro
Przeglady co 6kkm
Konieczna regulacja zaworow co 12kkm i lepiej tego przestrzegac
Brak regulacji przedniego zawieszenia
Jak sie jezdzi z * to brakuje mocy na prostych i kretych drogach
Cichy wydech (miasto - laski sie nie ogladaja)
Klasyczny wyglad UJM (mnie sie podoba ale laski sie nie ogladaja)
KawoszB3
Motorowerzysta

imię: Wojtek

Re: Dlaczego ZR-7

Postautor: Zyzio » 24 lut 2016, 16:50

U mnie było podobnie.
Wcześniej nic nie wiedziałem o motocyklu, nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Szukałem czegoś do ok 6-7 tys, na swoje pierwsze moto. Celowałem w sv650, ale brałem pod uwagę wszystkie opcje. Nie chciałem też jechać niewiadomo jak daleko, więc postanowiłem że najpierw spróbuje w obrębie miasta i okolic.

Obejrzałem jedną sv-kę, która była w fatalnym stanie - linka sprzęgła do wymiany, klocki do wymiany, opony do wymiany (brat nawet powiedział że zabierze mi kluczyki aż nie kupie opon), poza tym widać że była żle dbana. Ok, szukamy dalej. W międzyczasie kilka ogłoszeń zniknęło z olx, więc zdawałem sobie sprawę że co lepsze egzemplarze już zostały sprzedane. Ogłoszenia przeglądałem od ok. miesiąca, więc miałem rozeznanie któe sztuki wisiały już od dawna i ogłoszenia byly wyłącznie odnawiane, a które pojawiały się i zaraz znikały.

I tak przeglądając olx trafiłem właśnie na wystawioną Zr7. Ogłoszenie z miasta więc ze znajomym pojechaliśmy zobaczyć. Jak się okazało - egzemplarz niemal idealny. Serwisowany, wszystko porządnie wymieniane, silnik pracuje bez zarzutu, klocki ok, opony również ok. Nawet bak pełen. Kolega stwierdził że tu nie ma się nawet do czego przyczepić by cenę zbić.
Obawiając się, że jeśli ja nie kupię, to zrobi to kto inny, i ja dalej będę się szarpać z szukaniem motocykla, stwierdziłem że biorę.

I tak jest w moich rękach do dziś. Co prawda mieliśmy już parę przygód, ale wciąż razem :)

Generalnie jedyne czego brakuje mi w moto to 6 biegu - piątka jest wdł mnie zdecydowanie za długa.
Awatar użytkownika
Zyzio
Podawacz śrubek

imię: Pawel
miejscowosc: Szczecin

Poprzednia

Wróć do Motocykl