Tłumik

Tłumik

Postautor: jakubczyk1990 » 14 lip 2015, 20:34

Witam. Właśnie co kupiłem kawe ale ma przebity tłumik (w sumie to same poszycie zostało) co mnie bardzo denerwuje. Chciałbym kupić jakiś fajny tłumik w granicach 1000zł. Co mi polecicie i czym się w ogóle kierować przy wyborze tłumika.
jakubczyk1990
Motorowerzysta

imię: Jakub
miejscowosc: PDZ

Re: Tłumik

Postautor: DeFi » 14 lip 2015, 21:19

Rozumiem że za głośny po wybebeszeniu. Może oryginał w dobrym stanie ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 -> Yamaha FJR 1300 '01
Awatar użytkownika
DeFi
Administrator

imię: Rafał
miejscowosc: Września
garnek: LS2

Postautor: zimon143 » 14 lip 2015, 21:31

Zawsze możesz wysłać swój oryginał do firmy EdHaust. Zregeneruje i przerobi oryginalną puszkę za nieduże pieniądze a dźwięk podobno bardzo dobry.
Z akcesoryjnych wydechów to możesz poszukać w tej cenie Ixila, Vipera i polskie Dominator (opinie są różne) i Monti.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: jakubczyk1990 » 15 lip 2015, 5:21

Tak średnio wyglada ten tłumik i chciałbym coś nowego założyć tylko czy z tych firm co podaliście może być obojętnie jaki model czy musi być jakoś specjalnie dedykowany do tego modelu motocykla?
jakubczyk1990
Motorowerzysta

Postautor: Ptaku » 15 lip 2015, 8:00

W pierwszej kolejności szukaj czegoś dedykowanego do ZR , zaoszczędzisz sobie problemów z montażem.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: Jaku » 15 lip 2015, 8:10

Przewody odprowadzające spaliny z cylindrów, kolektor, tłumik, pojemność całego układu wydechowego są odpowiednio wyliczane, tj. średnice i długości odcinków jak również miejsce włączenia tych przewodów do rury głównej kolektora wydechowego a nawet kąt tego łączenia (przewężenia), poza tym w układach wydechowych występują tzw. zjawiska dynamiczne i działania falowe i każda zmiana będzie pociągać za sobą konsekwencje i w tej kwestii. Tłumik musi tłumić nadmiar decybeli i jego konstrukcja siłą rzeczy stawia opór spalinom który jest uwzględniany w obliczeniach i to nie jest tak, że zmiana tłumika na byle co pozostaje bez znaczenia. Ekstremalnym przykładem są filmiki pokazujące strzelanie i wydobywanie się ognia z wydechów co jest dowodem choćby na to, że mieszanka paliwowo powietrzna nie została całkowicie spalona w komorze spalania a więc straty pod względem mocy i ekonomii a co do rzeczywistego niekorzystnego wpływu na silnik musieliby wypowiedzieć się fachowcy bo tak choćby na chłopski rozum to widać, że coś nie halo. Zatem moje zdanie jest takie, że jeśli już zmiany to za czymś dedykowanym dobrej firmy gdzie ktoś to przeliczył i dobrze wie co robi a przynajmniej jest na to większe prawdopodobieństwo.
Awatar użytkownika
Jaku
Motocyklista

miejscowosc: K-ce
garnek: HJC IS-17

Postautor: jakubczyk1990 » 15 lip 2015, 8:21

Ok rozumiem a możecie polecić jakiś sklep gdzie mogę kupić tłumik dedykowany do tego modelu bo na allegro to tylko są same używki albo tylko dominatory.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
jakubczyk1990
Motorowerzysta

Postautor: Ptaku » 15 lip 2015, 10:49

Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: kosteg » 15 lip 2015, 10:53

Jaku pisze:Zatem moje zdanie jest takie, że jeśli już zmiany to za czymś dedykowanym dobrej firmy gdzie ktoś to przeliczył i dobrze wie co robi a przynajmniej jest na to większe prawdopodobieństwo.

Tyle, że niestety jakakolwiek zmiana puszki to konsekwencje o kórych wspominasz. Nie spotkałem się z kominami, które będąc dedykowanymi do zr7 były by pod nią projektowane. We wszystkich, które widziałem dedykacja polegała na dopasowaniu tylko sposobu zamocowania (a widziałem i takie, gdzie konieczna jest amputacja przed naszą złączką i zamocowanie puszki obejmami). Zatem po zamontowaniu puszki koniecznie jedziemy do serwisu i stroimy maszynę. Regulacja gaźników jest podstawą, którą należy wykonać.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Postautor: jakubczyk1990 » 15 lip 2015, 11:09

Ok dzięki za odpowiedź. A może macie jakiś kontakt do EdHaust i jakie oni wogole uslugi świadczą?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
jakubczyk1990
Motorowerzysta

Następna

Wróć do Modyfikacje