Poprawa precyzji wskaźnika paliwa.

Poprawa precyzji wskaźnika paliwa.

Postautor: kosteg » 23 lip 2016, 16:02

Temat to kopia postów jakie umieściłem w opisie swojego moto. Wstawiam tu, gdyż może się przydać szukającym nie trafiającym na wypociny o mojej ZRce.

Pewnie nie tylko mi doskwiera(ła) "precyzja" działania wskaźnika paliwa w naszych sprzętach. Postanowiłem jednak coś z tym fantem zrobić. Znalazłem kiedyś na jakim zagramanicznym forum info o sprytnej sztuczce z dodatkowym rezystorem, który spowoduje zmianę sposobu poruszania się wskazówki po skali. Wystarczy w obwód wskaźnika paliwa wstawić rezystor 470 Ohm 0.5W aby poprawić jego zachowanie. Moda wykonałem u siebie i jestem zadowolony. Ale po kolei:

Trzeba się dostać do zegarów - ja zaczynam od szyby (profilaktycznie i dla ułatwienia w manewrowaniu demontuję lusterka):

Obrazek

Swoją drogą na srebrnym mam kapkę różowego (to nie jest odprysk) pod mocowaniem lusterka - ciekawe po czym ta pamiątka :)
Potem wypełnienie:

Obrazek

I dwa górne mocowania zegarów (dolne zostawiam bo pozwala je odchylić):

Obrazek

Teraz śmiało można dostać się do przewodów od pływaka:

Obrazek

I umieścić dodatkowy rezystor:

Obrazek

Specjalnie go nie lutowałem a jedynie umieściłem łapiąc pod wkrętami gdyby okazało się, że trzeba go podmienić.

Całość poskładana w odwrotnej kolejności.

Fotka zaraz po dołożeniu rezystora. O tyle wskazówka "podskoczyła" i tak wygląda to na środku skali:

Obrazek

A tu dwie fotki (perspektywa znad zegarów i z okolic wzroku kierowcy) dokładnie w chwili zadławienia motocykla i konieczności przejścia na rezerwę:

Obrazek
Obrazek

Wychodząc z założenia, że pływak w wersji S i N jest ten sam można przyjąć, że ta modyfikacja powinna z powodzeniem odnosić się również do Nki.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Re: Poprawa precyzji wskaźnika paliwa.

Postautor: wolak006@wp.pl » 02 wrz 2016, 19:22

jaki wielkości użyłeś rezystora?
wolak006@wp.pl

imię: Michał
miejscowosc: Elbląg
garnek: nolan

Re: Poprawa precyzji wskaźnika paliwa.

Postautor: kosteg » 03 wrz 2016, 1:43

Napisane w pierwszym poście:

kosteg pisze:(...) Wystarczy w obwód wskaźnika paliwa wstawić rezystor 470 Ohm 0.5W aby poprawić jego zachowanie. (...)
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Wróć do Modyfikacje