Gniazda USB do zasilania nawi/telefonu etc

Gniazda USB do zasilania nawi/telefonu etc

Postautor: kosteg » 08 sie 2016, 15:14

Kolejny raz kopiuję z tematu o moim moto fragment aby kotkolwiek szukający konkretnej informacji nie przebijał się przez ileś stron poświęconych mojej ZRce.

Wszyscy śmiałkowie udający się na trochę dalsze wycieczki zapewne potrzebują jakiegoś zasilania dla nawi/telefonów/tabletów etc. Potrzebowałem i ja. Najbardziej popularne jest po prostu gniazdo zapalniczki. Jest spore, trudno o dyskretny montaż (pod siedzeniem to daleko aby telefon na keirownicy zasilić) a i większość podłączanych doń ustrojstw jest po prostu wielka... Zdecydowana większość (jeśli nie wszystko) co ja chcę zasilać, da się podłączyć poprzez USB. W związku z powyższym zdecydowałem się zakupić takie cudo:

Obrazek

Dwa porty USB, z przetwornicą step down i stabilizatorem w jednej obudowie, pozwalające na ładowanie nawet wymagających odbiorników (3A to całkiem sporo). Całość zakupiona u dalekowschodniego przyjaciela za ok 3dolary :)

Aby uzupełnić instalację stworzyłem wiązkę ok 50cm zaopatrzoną w bezpiecznik i konektorki oraz oczko do masy. Konektorki ze względu na potencjalne demontowanie motocykla i łatwość w jakichkolwiek pracach, oczko do masy i bezpiecznik z powodów chyba oczywistych:

Obrazek

Całość uzupełniłem parą dodatkowych (chwilowo wolnych) konektorków - docelowo będzie jeszcze zegarek:

Obrazek

Moim celem było stworzenie ustrojstwa o którym specjalnie pamiętać nie będę musiał. Całość postanowiłem podłączyć zatem "po stacyjce". Po uprzednim zdemontowaniu baku oraz owiewki dogrzebałem się do złącza stacyjki oraz miejsca w tzw pobliżu, gdzie łatwo o dobrą masę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiązka została przeprowadzona pomiędzy przewodami biegnącymi do zegarów a dalej pod nimi do przodu:

Obrazek

Obrazek

W kostce stacyjki brązowy przewód to ten gdzie napięcie +12v pojawia się po jej przekręceniu. Ja zdecydowałem się na wpięcie konektorkiem, którego nazwy nie znam:

Obrazek

Po szybkiej weryfikacji poprawności montażu:

Obrazek

I upchnięciu wszyskiego pomiędzy lampą a zegarami czas na składanie. Zdecydowałem się porty umieścić na zegarach na rzepach - w ten sposób całość jest elastyczna, łatwo demontowalna a jednocześnie bezpieczna:

Obrazek

Po poskładaniu wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Profilaktycznie dokupię jeszcze zaślepki gniazd. W miejscu jakie wybrałem nie jest to konieczne jednak lepiej się z tym będę czuł :D
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Re: Gniazda USB do zasilania nawi/telefonu etc

Postautor: Ptaku » 08 sie 2016, 22:18

Przyznam że najbardziej mnie zaciekawił ten czerwony oldtimer w tle :)
Pochwal się co to za cudo i wrzuć jakieś fotki :)
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Re: Gniazda USB do zasilania nawi/telefonu etc

Postautor: kosteg » 08 sie 2016, 22:50

Człek się tu produkuje a Tobie tło w głowie ;)

WSK 125 z 78'. Od początku w rodzinie - stawiałem na niej pierwsze kroki na dwu kołach z silnikiem. Ostatnio odnowiona i po generalce silnika. Do dziś dnia przeturlała ok 30kkm (tak tylko tyle :D ). W tej chwili u mnie w garażu bo odebrałem ją ostatnio po remoncie i nie miałem jeszcze okazji odwieźć (u rodziców mam sporo więcej miejsca). Fotki chwilowo mam tylko dwie i nieiwele widać:

Obrazek

Obrazek

Kierunki dokładane relatywnie niedawno. Reszta bez ingerencji. (to zdaje się jednak nie najlepsze miejsce na takie wywowdy ;) )
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Wróć do Modyfikacje