Na gorące dni... Kryproreklama kurtki i przymiarka do spodni

Na gorące dni... Kryproreklama kurtki i przymiarka do spodni

Postautor: kosteg » 27 cze 2016, 11:26

Zrobiło się ciepło a ostatnio nawet gorąco więc miałem okazjię dobrze przetestować mój ostatni zakup. Mój podstawowy kubraczek do jazdy na moto jest godny polecenia jednak w upale do miasta się nie bardzo nadaje. Po ubiegłym sezonie postanowiłem, że w tym przestanę się męczyć i kupię coś lekkiego. Wiedziałem, że zbroje odpadają - szukałem czegoś co ma szansę przetrwać ewentualny kontakt z asfaltem i zapewnić możliwie największą ochrone będąc jednocześnie maksymalnie przewiewnym. Wybór padł na SECA Aero:
http://seca.com.pl/produkt/1423-aero/

I jestem zadowolony. Stojąc czuć wszelkie powiewy, nawet minimalna prędkość powoduje brak kłopotów z przegrzewaniem się. Ilość kieszeni rewelacyjna (kieszeń typu enduro na plecach jest mega), paski do dopasowania, jakość etc i przy tym cena poniżej 300pln. Dla mnie rewelka. Ma oczywiście wady - fatalnie rozwiązane rzepy, które przy chodzeniu w rozpietej zawadzają o rękawy i powodują mechacenie siateczki. Kurtka jednak do jazdy w zapiętej a nie biegania jako rozpięta więc można przełknąć. Drugi mankament to zamek a w zasadzie sam jego początek - wymaga dokładnego i precyzyjnego trafienia. Trudno to szybko zrobić i łatwo po chwili zauważyć, że rozpina nam się od spodu (albo to problem ze mną i moimi palcami). Ponownie jednak nie jest to jakaś straszna wada i jestem w stanie ją zaakceptować. Reszta to superlatywy. Po ponad dwu miesiącach jazdy zaczyna do mnie docierać, że jednak spodnie do miasta też się przydadzą (do pracy jadę tylko w butach i poniżej pasa mam tylko normalne spodnie). Szukam więc jakiegoś podobnego rozwiązania. W ofercie marki SECA nie znalazłem odpowiednika kurtki. Przeczesując interner najbardziej odpowiadają mi te spodnie:
http://www.spidi.com/eu/eu_en/motorcycle-pants/mesh-leg-pant.html

Ale ich cena już mi mniej odpowiada... Czy znacie może jakieś podobne rozwiązanie? Coś co można zakładać nawet na szory, będzie przewiewne i jednocześnie możliwie bezpieczne?
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Wróć do Strój