Strona 1 z 1

Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 26 mar 2016, 14:02
autor: weed
W czym latacie w deszczu, co możecie polecić jedno czy dwu częściowe, a może jakieś patenty z odzieżą BHP?

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 27 mar 2016, 20:36
autor: kosteg
Staram się w deszczu nie śmigać. Niemniej kilka razy mnie złapał i w swoim kubraczku tylko byłem (nie mam niczego dodatkowego) i poza zamykaniem wywietrzników nie trzeba było niczego więcej. Tfu tfu nieprzemakalne wsio jest :)

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 28 mar 2016, 19:54
autor: zimon143
Jako podstawową ochronę mam membranę w ciuchach tekstylnych, chociaż nie miałem okazji jej dokładnie przetestować, zawsze jak mnie złapał deszcz leżała w domu. Jedynie do jazdy w jeansach mam kupione spodnie przeciwdeszczowe (podgumowane) w Decathlonie, dałem za nie chyba 45 zeta. Jeżdżą ze mną pod siedzeniem na deszczową ewentualność.

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 28 mar 2016, 20:23
autor: Ptaku
Ja też polegam na membranach w ciuchach tekstylnych. Impregnuję ciuchy od czasu do czasu żeby podtrzymać nieprzemakalność.
Inna sprawa że ciuchy już parę latek mają więc jak naprawdę jest pompa z nieba to w paru newralgicznych miejscach zaczynają przepuszczać.

Ogólna zasada - unikać deszczu :mrgreen:

zimon - zobaczymy co powiesz na wodoodporność kombika :D

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 28 mar 2016, 21:16
autor: zimon143
Noo, będzie bardzo wodoodporny zwłaszcza w miejscach perforowanych :mrgreen:

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 29 mar 2016, 16:14
autor: weed
No ja myslalem, że też mam nieprzemakalne ciuchy ale 2h jazda w deszczu zweryfikowała to. Generalnie nie cierpię jeździć w deszczu ale niekiedy nie ma wyjścia. A czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym zestawem http://allegro.pl/kombinezon-przeciwdes ... 97076.html ?

Re: Kombinezon przeciwdeszczowy

Post: 29 mar 2016, 21:11
autor: Jaku
Ja mam komplet dwuczęściowy Rebelhorna kupiony w 4ride za ok stówkę i jestem bardzo zadowolony. Miałem nieprzyjemność przeżyć dwie siarczyste nawałnice i nie daję wiary aby moja membrana w tekstyliach to wytrzymała. Zresztą membranę, przynajmniej u mnie zakłada się mega długo a w pogodny dzień gdy nie wiadomo czy będzie padać chyba nikt wcześniej nie zakłada.
Z jednoczęściowym nie miałem do czynienia ale dwu jest ok, góra przykrywa dół, kołnierz pod kaskiem, nic nie przecieka. Można ściągnąć jedną część i ma to znaczenie o tyle, że materiał jest 100% nieprzepuszczający wodę no i ze środka też się nic nie wydostanie więc po deszczu jeszcze jak wyjdzie słonko robi się cholernie gorąco.. Z dołem jest trochę cyrkowania przy sciąganiu przez buty :) Ważne, warto zwrócić uwagę na długość nogawek tak, żeby w pozycji siedzącej przykrywała górę butów.