ZR-7 vs inne motocykle

czyli rozmowy o niczym

ZR-7 vs inne motocykle

Postautor: Jaku » 04 maja 2015, 11:52

Ostatnio w V-stromie miałem drobny wyciek oleju spod dekla ale "musiałem" wyjechać więc wsiadłem na zrkę i.. Po przejechanych 1kkm v-ką jakie było miłe uczucie usłyszeć i czuć pod sobą rzędówkę.. to jest inna bajka, normalnie długą chwilę nie mogłem przestać się do siebie uśmiechać :D. Ale, jeździłem też ostatnio Hondą CB750 i CBF600 i porównując te cztery motocykle mam wrażenie jakby zr-ka przy małych prędkościach była jakby mniej zwrotna od pozostałych. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie z innymi motorami?
Awatar użytkownika
Jaku
Motocyklista

miejscowosc: K-ce
garnek: HJC IS-17

Re: ZR-7 vs inne motocykle

Postautor: zimon143 » 05 cze 2015, 8:08

Doświadczenia osobiście nie mam, oprócz ZR-ki smigałem tylko na GS500 oraz na Fazerce. GS ogólnie jest mniejszy i lżejszy a co za tym idzie poręczniejszy, fazerka to był pierwszy moto na którym jechalem a który miał stałą owiewkę i głównie to zaprzątało moją uwagę :lol: .

Co do samej ZR-ki, to kiedyś zagłębiałem się w zasady regulacji zawiechy i jakiś mądry człowiek napisał, że twardość i ugięcie wstępne ma wpływ miedzy innymi na poręczność motoru. Wiadomo lepsza poreczność pogarsza wtedy zachowanie moto np przy jeździe na wprost itd.
Inna sprawa to rozstaw kół czy kąt główki ramy, ogólnie jest to bardzo szeroki temat ale ciekawy.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Re: ZR-7 vs inne motocykle

Postautor: DeFi » 05 cze 2015, 10:54

Ja zauważyłem, że nawet ustawienie kierownicy ma duży wpływ na zwrotność.
Raz przestawiłem kiere nieco niżej, a moto momentalnie lepiej składało się w zakręty.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 -> Yamaha FJR 1300 '01
Awatar użytkownika
DeFi
Administrator

imię: Rafał
miejscowosc: Września
garnek: LS2

Wróć do HydePark