Nie pali na dwa gary.

Nie pali na dwa gary.

Postautor: Jajc » 21 cze 2016, 22:23

Ostatnio miałem taki problem jak w opisie i stało się to nie od razu po odpaleniu, tylko po zrobionych paru kilometrach w trakcie jazdy. Ledwo co dojechałem pod dom, postawiłem konia na centralnej stopce, i zacząłem wykręcać świece i sprawdzać czy jest iskra. odkręcałem je po kolei, za każdym razem odpalając motocykl i przykładając świece do bloku silnika, więc każdy tłok obrócił się parę razy z wykręconą świecą. Iskra była w każdej świecy. Jak zakończyłem szybką diagnozę i wkręciłem ostatnią testowaną świecę, po odpaleniu motocykla, silnik chodził normalnie. Pomyślałem sobie, że coś niefortunnie się zacięło ale teraz działa i zbagatelizowałem problem. Przejechałem od tamtej pory około 80km i wszystko było ok aż do momentu aż znowu zaczął chodzić na dwóch garach. Zapakowałem go na busa, odholowałem do garażu i od tamtej pory stoi. Boję się go odpalać żeby nic nie uszkodzić. Wiecie co to może być?
P.S. Żadna ze świec nie była zalana. wszystkie były suche i lekko brązowawe, czyli chyba wszystko w porządku :(
Jajc
Podawacz śrubek

imię: Jacek
miejscowosc: Police

Re: Nie pali na dwa gary.

Postautor: kosteg » 22 cze 2016, 12:15

Iskra to jedno ale paliwo to drugie. Sprawdź czy mieszkanka jest dostarczana. Kiedy miałeś serwis gaźników? W jakim stanie są membrany?
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Postautor: ollencjusz » 22 cze 2016, 20:52

A co z przewodami? Sprawdzales ?
ollencjusz
Motocyklista

Postautor: Jajc » 23 cze 2016, 14:20

Przyznaję się bez bicia: konia oddałem do mechanika. Jak tylko go odbiorę, napiszę co było przyczyną tej usterki. Może komuś się przyda.
Jajc
Podawacz śrubek

imię: Jacek
miejscowosc: Police

Wróć do Silnik