Dławienie przy przegazòwce

Dławienie przy przegazòwce

Postautor: Cromek » 06 gru 2016, 0:23

Przy okazji pielęgnacji posezonowej odpaliem moto. Jakie było moje zdziwienie kiedy po rozgrzaniu silnika (chodził kilka minut, karter był gorący) po dynamicznym dodaniu gazu zamiast gladko wejść na obroty miałem zadławienieni i dopiero po chwili zadziałało jak trzeba.

Do tej pory po nocnym postoju silnik odpala za 2 rozruchem. Dziś palił od 1 strzału, niestety nie działa płynnie.

Jakiś pomysł co może być przyczyna?
Cromek
Motorowerzysta

imię: Janek
miejscowosc: Warszawa/Piaseczno
garnek: Nolan n44

Re: Dławienie przy przegazòwce

Postautor: kosteg » 08 gru 2016, 13:47

Syf w gaźnikach, zwietrzałe paliwo, bardziej zawilgocony filtr powietrza. Potencjalnych powodów może być od groma. U mnie pierwsze odpalenie po przerwie zwykle jest mniej przyjemne. Z tego powodu zawsze powoli daję mu złapać temp, potem spokojnym "defiladowym" krokiem wybieram się do centrum a gdy przejedzie tych kilka km i złapie oddech dopiero uciekam na obwodnice aby przegonić sensownie. Dla mnie takie odpalanie na chwilę to ani wyznacznik czegokolwiek ani dobro dla silnika czy jakiegokolwiek innego elementu.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Re: Dławienie przy przegazòwce

Postautor: Cromek » 08 gru 2016, 17:23

Zanim zacząłem sprawdzać po myciu pochodził sobie kilka minut, blok silnika się nagrzał zanim zacząłem coś sprawdzać. U mnie palenie po nocy zawsze wymaga pewnej ekwilibrystyki więc mnie to nie rusza. Tym razem jednak odpalił od strzału, za to nie chciał wchodzić na obroty.

O zwietrzałym paliwie napisano już tony postów więc nawet nie biorę tego pod uwagę, z wodą dałeś mi do myślenia. Może zalało mu filtr powietrza przy myciu. No i jeszcze zostaje syf w gaźnikach. Będę szukał dalej.
Cromek
Motorowerzysta

imię: Janek
miejscowosc: Warszawa/Piaseczno
garnek: Nolan n44

Wróć do Silnik