filtr powietrza K&N

filtr powietrza K&N

Postautor: PiterTransimitter » 22 mar 2017, 20:17

hejo
czy ktoś z was montował filtr powietrza K&N w swoim ZR-7? Jest sporo droższy od innych i interesuje mnie czy różnica w cenie jest zasadna. Czujecie znaczną różnicę?
PiterTransimitter
Motorowerzysta

imię: Piotr
miejscowosc: Koszalin

Re: filtr powietrza K&N

Postautor: zimon143 » 22 mar 2017, 23:43

Wiesz co ja w tym roku zamontowałem, ale ciężko mi coś na razie powiedzieć. Raczej nie spodziewam się zauważyć jakichkolwiek zmian. U mnie przeważyło to, że nie będę już więcej kupował standardowych, zawsze się zastawiałem czy jest jakaś różnica pomiędzy filtrem oryginalnym a np HiFlo. K&N jest z cieniutkiej bawełny także przepływ powietrza będzie lepszy ale czy to spowoduje zauważalną różnicę , raczej wątpię. Więcej będę mógł powiedzieć w trakcie sezonu.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: PiterTransimitter » 20 cze 2017, 15:01

kolego zimon, możesz już coś powiedzieć o filtrze? warto czy nie? bo się przymierzam już do wymiany swojego
PiterTransimitter
Motorowerzysta

Postautor: zimon143 » 20 cze 2017, 17:49

Tak jak pisałem powyżej, różnicy zauważalnej sie nie spodziewałem i jej nie zauważyłem. Nie widzę bym miał więcej mocy czy coś w tym stylu.
Po pierwszym odpaleniu moto chodził bardziej basowo ale czy to ma związek z filtrem nie mam pojęcia (odpalany był po regulacjach w serwisie).
Może gdybym zrobił pomiary przed i po montażu na hamowni to pewnie jakaś zmiana byłaby widoczna , w końcu przy tym filtrze jest łatwiejszy przepływ powietrza ale przy mocy naszych maszyn jest to nieodczuwalne.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: PiterTransimitter » 21 cze 2017, 7:15

ok, na razie postawię na tańszą wersję, dzięki za opinię ;)
PiterTransimitter
Motorowerzysta

Wróć do Silnik