witam prosze o lopatologiczne wytlumacznie

witam prosze o lopatologiczne wytlumacznie

Postautor: gumis379 » 15 maja 2017, 9:56

siema w serwisowce mam napisane tak
Unterkante Vergasergehäuse) 1,5 mm unterhalb - 0,5 mm
oberhalb Schwimmerhöhe 17 ± 2 mm
wezcie mi to wytlumaczcie jak to ustawic i od jakiego miejsca mierzyc bo szalu dostaje z gaznikami
gumis379
Podawacz śrubek

imię: Piotr
miejscowosc: Potulice

Re: witam prosze o lopatologiczne wytlumacznie

Postautor: mradamf1985 » 15 maja 2017, 20:55

Po niemiecku nie znam ani słowa ale po wartościach domyślam się że chodzi o ustawienie poziomu paliwa. Pierwsze to masz ile ponad łączenie komory pływakowej z korpusem gaźnika ma być poziom paliwa. W komorze pływakowej masz króciec u dołu do spuszczania paliwa, tam dajesz wężyk przeźroczysty pasujący grubością do tego króćca, odkręcasz śrubkę jak byś chciał spuścić paliwo, i przykładasz tą rurkę i patrzysz ile na poziom łączenia komory pływakowe z korpusem gaźnika masz poziom paliwa powinno być tak jak pisze około 1,5 mm. A żeby to ustawić na rozebranym gaźniku odkręcasz komory pływakowe, ustawiasz gaźnik "do góry nogami" i króćcami idącymi do głowicy podnosisz pod kontem ok 45 stopni i mierzysz suwmiarką odległość górnej części pływaka do płaszczyzny gaźnika (przylgni z komorą pływakową) powinna być 17 mm +- 2 mm. Wszystko to robisz na wszystkich 4 gaźnikach. Czyi najpierw na zdemontowanym ustawiasz to 17 mm a potem po założeniu i zalaniu komór sprawdzasz czy jest dobrze. Ustawiasz przyginając blaszki na mocowaniu zaworków. Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć, starałem się opisać jak mogłem.
mradamf1985
Motorowerzysta

imię: Adam
miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: gumis379 » 16 maja 2017, 14:51

no swietnie dziekuje bardzo:D
i teraz kolejne pytanko przy probie odpalenia strzela w wydechy i do dosyc ostro ale nie odpala :/
w czym problem moze byc
gumis379
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 17 maja 2017, 12:26

Napisz może coś więcej, od kiedy tak ma, taki kupiłeś czy u Ciebie się to już stało?
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: gumis379 » 26 maja 2017, 20:53

no to juz pisze.
silnik wyjety z angola chodzil elegancko palil na dotyk nie strzelal ani nic z tym ze kupujac silnik nie dostalem gaznikow do niego byly ogolnie niby juz sprzedane wiec kupilem kompletny silnik gotowy do montazu.
zalozylem do siebie i zaczely sie cyrki. kreci dluugo i nagle jeb w wydechy ogien, czasami w filtr potrafi huknąc.
ustawilem gazniki jak pisales i dalej lipa.
jedyne co to wina gaznikow i ich regulacja plus synchro tylko ze juz mi sie odechciewa tego moto pomalu
gumis379
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 28 maja 2017, 18:05

Po pierwsze rozumiem że sam widziałeś jak ten silnik chodził a nie są to zapewnienia jedynie sprzedawcy. Po drugie gaźniki są twoje z poprzedniego silnika czy też je kupiłeś "sprawne". Jeśli nie możesz sobie sam poradzić nie ma się co poddawać tylko oddać sprzęt komuś kto się tym zajmuje i na pewno jeśli to tylko regulacja sprzęt ruszy. Głowa do góry i naprzód bo pogoda się zaczyna robić.
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: gumis379 » 29 maja 2017, 10:04

silnik sam widzialem sam sie na nim przewiozlem wszystko bajka. gazniki moje i cyrk na kolkach sie zaczal :D
gumis379
Podawacz śrubek

Postautor: gumis379 » 29 maja 2017, 14:07

dobra a strzelanie w wydech i nierownomierne nagrzewanie sie kolektorow to co oznacza za duzo paliwa czy za malo ???
gumis379
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 29 maja 2017, 21:22

Może oznaczać wiele rzeczy. Ale chyba nie masz pojęcia o czego może doprowadzić złe wyregulowanie gaźnika chyba że wypalone zawory i dziury w tłokach ci nie przeszkadzają. Myślę że nie bardzo wiesz co robisz. Poziom paliwa w gaźnikach to tylko początek, przydało by się jeszcze ustawić skład mieszanki zrobić synchro, sprawdzić czy ssanie w ogóle działa. Rozumiem że zalałeś gaźniki przed uruchomieniem bo ukręcisz rozrusznik za nim w pozycji ON kranika go odpalisz. Ciągle nie wiem czemu wymieniłeś silnik, te motocykle mają naprawdę trwałe silniki.
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: zimon143 » 01 cze 2017, 16:52

Zastanawiam się czy przez przypadek nie masz problemów z zapłonem, może jakieś błędy przy podłączeniu albo uszkodzenia. Warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Następna

Wróć do Silnik