Silnik dusi się po upadku na lewą stronę.

Silnik dusi się po upadku na lewą stronę.

Postautor: G-Boy » 26 lip 2017, 20:39

Witajcie,
Mialem ostatnio malą wywrotkę moim zr7s , w sumie skonczyło się na tym, że po przewróceniu się moto zgasl. Postawiłem go, zniszczenia niewielkie, w sumie dwie rysy na lewym deklu silnika.

Stal nie ruszany dwa tygodnie, dzis jak go odpalilem zauwazylem, ze nie potrafi wejsc na obroty, nawet jak silnik się rozgrzał (na ssaniu szlo mu ciezko) to dodając gazu z trudnoscią wkręca się do 6-7000 obr dławi się, chyba nawet lekko strzelal z wydechu. Jak juz wkręcę silnik na te 6-7 tys obrotow to trzyma ale potem znowu od zera ciezko wchodzi, tak jakby gdzies go zalewalo.

Podpowiecie mi od czego mam zaczac poszukiwania usterki?

Moto jest z 2004r, ma przejechane 10500km, kupilem go jak mial 8000. Poprzednia wlascicielka niewiele przy nim robila, dalem nowe filtry i olej, zastanawiam sie czy warto czysczenie gaznikow zrobic i synchro. Podejrzewam ze rozebranie i wyczysczenie gazników byloby teraz wskazane, bo zakladam ze mogl sie ktorys z gazników zawiesic.

Poradzcie mi cos bo sezon w pelni a maszyna stoi chora :( Mimo ze moto ma swoj wiek ale przebieg niewielki, zawory moge na razie w spokoju zostawic czy tam tez musialbym zajrzec?

Z gory dziekuje za wszystkie rady i sugestie.
Pozdrawiam, Adam.
G-Boy
Podawacz śrubek

imię: Adam

Re: Silnik dusi się po upadku na lewą stronę.

Postautor: G-Boy » 27 lip 2017, 12:37

Wyglada na to ze wstepnie udalo mi sie dojsc co i jak. Mialem otwarty airbox i wyjęty filtr. Dlatego chyba moto sie dusil. Pozatym z airboxa dmuchalo a nie ssalo powietrze, wiec przytkalem kilka razy otwór prawie do zera i jakby zaskoczylo, powietrze przestalo dmuchac i zaczelo normalnie zassysac. Wlozylem filtr, zamknalem airbox i wszystko wrocilo do normy. Kreci obroty do 10K wiec wyglada na to ze moto uleczony :) Widac cos sie zawiesilo.. nie wiem tylko dlaczego motor tak reaguje na wyjecie filtra powietrza - normalnie powinnien dzialac tak samo z i bez filtra , dobrze myslę?
G-Boy
Podawacz śrubek

Postautor: Ptaku » 27 lip 2017, 17:19

Po wyjęciu filtra moto zachowuje się dokładnie tak jak opisałeś czyli nie wkręca się na obroty. Sprawdziłem kiedyś u siebie gdy przy okazji wymiany filtra powietrza odpaliłem moto z otwartym airboxem. Też byłem zdziwiony ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: G-Boy » 27 lip 2017, 18:10

dla mnie to dziwne, ale widac taki urok tego silnika. Z racji ze silnik ma niewielki przebieg nie chce za bardzo go rozkrecac, troche przerazaja mnie 4 gazniki do czyszczenia (naleze tdo tych którzy moga dwa tygodnie samemu probowac zanim do serwisu pojada :p ) ale licze ze i to ogarne. Musze poczytac troche o tym silniku i jego konstrukcji. Np. zdzwililo mnie ze po wymianie oleju , zalalem odrobinke powyzej polowy stanu . I co? Kapanie z airboxa po dluzszej jezdzie. A zdarzalo mi sie odpalac moto na bocznej stopce - i ponoc to moglo byc tego przyczyna. wyjscia sa dwa, albo lac mniej oleju albo odpalac na prosto. Na razie odpalam na centralnej i jest sucho. WIdzialem ze jest jeszcze jedno forum zr7, ale tam to cichutko strasznie. ;)
G-Boy
Podawacz śrubek

Postautor: Ptaku » 27 lip 2017, 18:22

Olej z airboxa to niestety uroda tych silników, po prostu się przyzwyczaj ;)
A to drugie forum to chyba pozostałości początków tego forum na innym serwerze. Teraz już martwe.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: mradamf1985 » 02 sie 2017, 16:12

Brak filtra to mniejsze podciśnienie w gaźniku czyli więcej powietrza mniej paliwa, więc to nie kwestia tego silnika tylko gaźniki podciśnieniowe tak mają.
mradamf1985
Motorowerzysta

miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: G-Boy » 25 sie 2017, 15:31

Dzięki za wyjaśnienie. Moto śmiga jak trzeba :)
G-Boy
Podawacz śrubek

Wróć do Silnik