Luzy na zaworach

Re: Luzy na zaworach

Postautor: weed » 29 kwie 2016, 2:19

Pytanie do znawców. Robiłem zawory ostatnio, przyjechałem że 150 km i sam już nie wiem, czy one hałasują czy ja mam paranoje? szczególnie od 20 sek to cykanie. Silnik ciepły na filmiku.
https://youtu.be/k5DzqIsEVoM
weed
Podawacz śrubek

Postautor: DeFi » 30 kwie 2016, 15:02

Ja tam niczego niepokojącego nie słyszę
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 -> Yamaha FJR 1300 '01
Awatar użytkownika
DeFi
Administrator

imię: Rafał
miejscowosc: Września
garnek: LS2

Postautor: zimon143 » 10 sty 2017, 22:49

Szybkie pytanko ile liczą sobie obecnie w warsztacie za regulację zaworów. Muszę dać zrobić i fajnie byłoby wiedzieć aby mnie nie naciagneli.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: s.goluchowski » 14 lut 2017, 19:20

zimon143 pisze:Szybkie pytanko ile liczą sobie obecnie w warsztacie za regulację zaworów. Muszę dać zrobić i fajnie byłoby wiedzieć aby mnie nie naciagneli.

Witam. Nie wiem czy pytanie jest aktualne. Mój właśnie stoi u mechanika. Jak z tego, co mi facet wycenił wyjdzie około 200 zł plus płytki i uszczelka - stara była w opłakanym stanie. Kwota trochę orientacyjna ponieważ sporo ma być zrobione.

Pozdrawiam
Szymon

Wysłane z mojego JIAYU S3 przy użyciu Tapatalka
s.goluchowski
Podawacz śrubek

miejscowosc: Kielce

Postautor: zimon143 » 14 lut 2017, 21:00

Dzięki za info, daj znać ile faktycznie wyszło i co było robione, dla potomnych. Pamiętaj żeby zrobić też synchro gaźników po regulacji.
Ja dzisiaj odebrałem moto z serwisu fakturę z ceną wrzuciłem pod mojego posta w dziale "Nasze Motocykle"
Tak poza tym pochwal się swoją maszyną, napisz coś o niej i wrzuć fotki.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

Postautor: s.goluchowski » 17 lut 2017, 21:07

Wstępnie na koniec robót umówiony jestem na początek przyszłego tygodnia. Ponieważ z miejscem i czasem kiepsko chłopak ma trochę do zrobienia: gaźniki - czyszczenie regulacja, synchronizacja itp., luzy zaworowe, olej i filtr, filtr powietrza, płyny hamulcowe, świece, sprawdzenie odmy - wyrzuca olej. Ogólnie moto do przejrzenia. Jak będzie po dam znać co i ile. Wiem, że z luzami było bardzo kiepsko - miałem już problemy z odpalaniem itd. Uszczelka przy rozkręcania też się rozpadła. 
s.goluchowski
Podawacz śrubek

Postautor: zimon143 » 18 lut 2017, 16:36

Niestety w tych motorach luzy zaworowe to bardzo punkt, zaniedbane odpłacają się wieloma problemami, dodatkowo okresy między regulacjami są krótkie, tylko 12 tyś km . Jeśli chodzi o uszczelkę to norma, rzadko się zdarza, że stara wytrzymuje po zdjęciu pokrywy.
Jak odbierałem moto z serwisu to trochę podpytywałem o uszczelkę i podobno do ZR7 jest zrobiona z materiału, który przy ściśnięciu się ściska i rozszerza, stąd między innymi jej cena. Niektórzy próbują dopasować uszczelkę z Zefira 750 ale z doświadczeń kolegów z tego forum również, ona pęka bo jest zbyt sztywna. Daj znać jak już odbierzesz moto co wyszło.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

Postautor: Ptaku » 18 lut 2017, 19:28

Z uszczelką jest tak że albo oryginał albo robiona przez fachowca na podstawie oryginału. Przeróbki uszczelki z zephyra się nie sprawdzają. Wiem z autopsji.

Wysłane z Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: s.goluchowski » 20 lut 2017, 15:58

Witam. Jednak motocykl dzisiaj nie odbiorę - brakuje mi czasu. Cenę już znam. Facet dostał mój olej, filtr powietrza i paliwa, świece. Ze strony mechanika: regulacja zaworów + 4 płytki i uszczelka (zamiennik za około 100 zł), regulacja i synchronizacja gaźników, wymiana oleju, świec filtrów, czyszczenie airboxa z oleju - wywaliło trochę przez odmę - prawdopodobnie z mojej winy - przelałem nad maksimum jak wymieniałem, wymiana płynów hamulcowych przód i tył + płyn, przy okazji naciąg i smarowanie łańcucha, sprawdzenie rozrządu itp. Za wszystko 600 zł. Może nie tak jak u kolegi w salonie ale i tak jak na Kielce nie najdrożej. Zobaczymy w piątek jak przywiezie. Podobnie pracuje zupełnie inaczej niż wcześniej.
s.goluchowski
Podawacz śrubek

Postautor: zimon143 » 20 lut 2017, 17:32

Cena jak na zakres prac bardzo fajna.
Dopytaj o uszczelkę, przyznam szczerze, że nikt na forum chyba nie słyszał o zamienniku. Tak jak pisałem wcześniej niektórzy dopasowują uszczelkę z Zephyra 750 ale to nie do końca to co powinno być i kończy się wyciekami. Kolega Ptaku dorabiał uszczelkę na zamówienie u gościa który się tym zajmuje w Katowicach.
Tak poza tym to masz moto gotowe do sezonu i z tego trzeba się cieszyć.
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

PoprzedniaNastępna

Wróć do Silnik