Wlew paliwa

Wlew paliwa

Postautor: lukasz78 » 28 cze 2017, 7:35

Koledzy mam problem. Otóż od jakiegoś czasu wycieka mi paliwo z baku. Cieknie górą, korkiem, leje się na ziemię skapując po baku.
Kiedy to się dzieje:
- warunek 1 - więcej niż połowa paliwa w baku. Jeśli jest pół i mniej to jest ok.
- warunek 2 - motocykl rozgrzany. Jak moto jest zatankowane ale zimne, tzn. nie jeżdżone to jest ok, ale jeśli zaparkuję pod garażem po jeździe (moto rozgrzane) to po chwili cieknie. Raz mi nawet pociekło jak zimny stał pod garażem ale w mocnym słońcu.
- warunek 3 - zamknięty bak. Jak zaraz po jeździe otworzę bak i taki otwarty zostawię do ostygnięcia to nic nie wylatuje. Jeśli otworzę i zaraz zamknę nie czekając na ostygnięcie moto to będzie ciekło, podobnie jeśli w ogóle nie otworzę.

Uszczelka wygląda na całą, cieknie niezależnie od tego czy motocykl stoi przechylony na stopce bocznej czy prosto na centralnej, nie zauważyłem problemów z wytwarzaniem się podciśnienia w baku, czyli odpowietrzenie działa. Co ważne, wcześniej tego nie było! Mogłem lać pod korek i zero wycieków. Zaczęło się po serwisie ale nie pamiętam czy od razu czy dopiero po jakimś czasie. Czy podczas serwisu (nieopacznie oddałem na pełnym baku) jak zdjęli bak i np. ustawili gdzieś krzywo i tak leżał 2 tygodnie to mogło to uszkodzić np uszczelkę albo coś innego i stąd taki skutek?
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

imię: Łukasz
miejscowosc: Koszalin
garnek: Schuberth C3 Basic

Re: Wlew paliwa

Postautor: kosteg » 28 cze 2017, 9:36

Zdemontuj bak i zweryfikuj przewody. Jeśli dobrze pamiętam podpiete są dwa "wolne" przewody pełniące rolę odpowietrzenia. Odepnij bak zobacz co się pod nim dzieje a dalej będziemy myśleć. Moim zdaniem (jeśli faktycznie po serwisie) jest opcja, że coś jest przyciśnięte/załamane i daje takie efekty.

Bak demontujesz banalnie więc cała operacja nie zajmie Ci dużo czasu a sporo możesz się dowiedzieć.
73!
Awatar użytkownika
kosteg
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Wrocław
garnek: N86 / Exo 500

Postautor: lukasz78 » 28 cze 2017, 11:51

Przewody są proste, w sensie nie załamane, sprawdzałem. Nie demontowałem jeszcze baku ale wiem jak to się robi więc spoko, sprawdzę czy przewody są drożne.
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

Postautor: lukasz78 » 13 lip 2017, 8:35

Brakło ostatnio czasu ale w końcu przy okazji zmiany uszczelek w lagach rozebrałem moto i sprawdziłem wężyki, są drożne i nie były nijak zagięte. Jakieś inne pomysły? Uszczelka pod wlewem paliwa wygląda na dobrą, nie jest spękana ani nigdzie załamama.
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

Postautor: lukasz78 » 18 lip 2017, 14:37

Po ostatnim zdemontowaniu zbiornika (w celu sprawdzenia weżyków) znów coś ciekawego sie wydarzyło :) Miałem mało paliwa, po zatankowaniu ledwie 6 litrów leje mi się z jednego z wężyków, konkretnie tego który wychodzi ze zbiornika od strony kanapy. Leje się mocno, to nie jest byle kapanie. Tymczasowo go zaślepiłem aby nie leciało, ale muszę coś z tym zrobić. Macie jakieś pomysły co to i po co to?!

PS. sorki, że daję post pod postem, ale nie wiem czy jeśli będę tylko edytował posta to wyświetli się on dla Was jako nieprzeczytany?
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

Postautor: mradamf1985 » 18 lip 2017, 16:32

Mam sklerozę i czasem mogę pisać źle lub mylić wężyki, ale czy ten wężyk nie idzie do plastikowej osłony pływaka paliwa. Jeśli ci uszczelka przepuszcza będzie kapać ściągnij bak (5 minut roboty) i zobaczysz tylko zaznacz sobie który wężyk bo jak ci się poplączą to znowu nie będziesz wiedział. Drugi wężyk to odpowietrzenie zbiornika i tam raczej nie powinno kapać.
mradamf1985
Motorowerzysta

imię: Adam
miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: lukasz78 » 20 lip 2017, 14:16

Sprawdziłem dokładnie i leci z tego z tyłu baku. Nie z tego od plastikowej osłonki.

EDIT: w piątek daję moto do mechanika, ma posprawdzać co i jak to będę coś więcej wiedział (mam nadzieję).
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

Postautor: lukasz78 » 24 lip 2017, 13:21

Diagnoza od mechanika: dziurawa rurka, ta która idzie wewnątrz baku, do odpływu spod korka. Jak jest dużo paliwa to cieknie dołem oraz podciąga paliwo do góry i leci pod korkiem. Potrzebuję zatem nowy bak, wie ktoś coś o takowym?
Awatar użytkownika
lukasz78
Motorowerzysta

Wróć do Nadwozie