Sprzęgło po wymianie się ślizga. Dlaczego ?

Sprzęgło po wymianie się ślizga. Dlaczego ?

Postautor: Skrap » 22 lip 2018, 9:46

Witam wszystkich. Mam pytanie wymieniłem tarcze sprzęgła i sprężyny. Zalalem motula 5100 i sprzęgło się ślizga. Pytanie czy oprócz regulacji linki jest jeszcze jakaś inna regulacja ? I czy za wysoki poziom oleju może powodować uslizg sprzęgła ?
Skrap
Podawacz śrubek

imię: Adrian
miejscowosc: Pleszew
garnek: Zr7

Re: Sprzęgło po wymianie się ślizga. Dlaczego ?

Postautor: mradamf1985 » 22 lip 2018, 21:13

Nie ma innej regulacji, poziom oleju nie ma nic do tego albo coś źle złożyłeś albo jakieś badziewiaste tarcze lub sprężyny.
mradamf1985
Motorowerzysta

imię: Adam
miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: Skrap » 23 lip 2018, 11:08

Dzięki za odpowiedz...W starym zestawie zauważyłem, że pierwsza i ostatnia tarcza była inna a w nowych tarczkach wszystkie sa takie same... Czy tarcze maja rewers i awers czy jest to bez znaczenia? Przekładki dwie miałem lekko przypalone, przetarłem papierem sciernym i wygladaja dobrze ... Jak poluźnie linke na maxa to slizga sie jakby mniej ale i tak sie slizga... Czy linka np może się wyciągnąć? Sprężyny nowe były wyższe od tych starych ale czy twardze to nie wiem...
Skrap
Podawacz śrubek

Postautor: pawel11120 » 23 lip 2018, 12:31

a namoczyłeś tarcze w oleju przed założeniem?
pawel11120
Podawacz śrubek

imię: Paweł
miejscowosc: Gdańsk
garnek: HJC IS 17

Postautor: Skrap » 23 lip 2018, 19:13

Zostawię ten post dla potomnych. Może komuś się przyda.

Po wymianie tarcz sprzegla razem ze sprężynami moje sprzęgło przy ostrym przyspieszaniu zaczęło się ślizgać. Miałem duże problemy z regulacją, klamka popuszczona na maxa z dużym luzem na klamce a sprzęgło się ślizga... Po poszukiwaniach okazało się że sprężyny dedykowane do tego modelu newfren mo088f są za słabe. Wymiar mają piękny bo 43 mn. Ale tylko 6x uzwojenia i z drutu 2.1 mn. Natomiast stare mają 7x uzwojenia i grubość drutu ok 2.9mn. po wymianie na stare sprężyny sprzęgło śmiga aż miło.
Skrap
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 23 lip 2018, 20:09

Czyli miałem rację :P. Co do tarcz mogą się różnić czasem pierwsza jest inna lub mają jakiś kierunek zakładania, wtedy serwisówka i patrzenie na kolejność w koszu, i opakowaniu bo mogą być tak ułożone jak zakładamy. Moczenie jest dobrym nawykiem ale nie jest konieczne.
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: Skrap » 23 lip 2018, 21:33

Tak to prawda. miałeś rację. Tarcze zsmiennikowe są wszystkie takie same i nie ma awersu ani rewersu. Przekładki płaska strona do kapy. Tarcze wystarczy nasmarować przed montażem lub zamoczyć w oleju na 2h. Można moczyć to oleju np samochodowym jak nam został . Jeżeli sprzęgło idzie wysprzeglic ręcznie przy lince bez problemu to znaczy że sprężyny słabe są
... Nowa uszczelka powinna być nasmarowane w dwóch miejscach silikonem według serwisowki. Ja nie smarowalem a mimo tego nic nie cieknie. Pozdrawiam.
Skrap
Podawacz śrubek

Postautor: mradamf1985 » 24 lip 2018, 21:06

Opis pewnie się komuś przyda, nie rozumiem tylko tego o moczeniu w oleju samochodowym, ja bym tak nie kombinował jak moczyć to w tym czym jeździmy, coś tego oleju wsiąka na pewno szkoda ryzykować. Olej do moto jest specjalnie robiony pod mokre sprzęgło przynajmniej tak słyszałem, ale może się po prostu czepiam :P.
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: zimon143 » 25 lip 2018, 16:48

Masz całkowitą rację co do oleju motocyklowego, ma przeciwdziałać poślizgowi sprzęgła ( w przeciwieństwie do samochodowego).
Awatar użytkownika
zimon143
Motocyklista

imię: Szymon
miejscowosc: Ruda Śląska
garnek: HJC TR-1

Postautor: Skrap » 25 lip 2018, 20:32

Olej samochodowy a motocyklowy to tak naprawdę chwyt marketingowy.
Skrap
Podawacz śrubek

Następna

Wróć do Silnik