Na ciepłym silniku lekkie stuki

Na ciepłym silniku lekkie stuki

Postautor: Creber » 30 sie 2018, 9:21

Witam .
Jak w temacie silnik odpala bez problemów wg. mnie ładnie brzmi ale po rozgrzaniu (przejechaniu paru kilometrów ) słyszę lekkie stuki (lub cykanie) mógłbym przysiąc że to z zaworów ( chyba 3 lub 4 wydechowy )
Rozmawiałem z mechanikiem przy okazji synchro gaźników wg. niego to jeszcze nic strasznego ale ma kontrolować i słuchać czy czy nie staje sie głośniejsze . Muszę dodać że jakiś czas temu robiłem regulację zaworów ( opis nawet ściągnąłem z tego forum ) . Pytanie czy to coś poważniejszego czy zchrzaniłem regulację .... :oops:
jakieś sugestie ?
Creber

imię: Tadeusz

Re: Na ciepłym silniku lekkie stuki

Postautor: mradamf1985 » 30 sie 2018, 20:34

Jak sam podejrzewasz tak na opis to ciężko powiedzieć, ogólnie jest to silnik który głośno pracuje, ale jeśli do tej pory tego nie było a teraz coś stuka ja bym ściągnął pokrywę i sprawdził czy rozrząd jest ok i luzy czy są w normie. U mnie na wolnych też coś popukuje ale nic się złego do tej pory nie działo więc się tym nie przejmuję może w zimie zaglądnę. W moim przypadku było tak że po zakupie pojechałem do serwisu który ma chyba najlepszą renomę w okolicy, wyszedł posłuchać serducho główny mechanik i stwierdził że jest OK, jak się okazało po pomiarach jeden zawór był już podstawiony trzeba było głowicę ściągać. Więc jak chcesz wierzyć na słuch to OK ja wierzę w to co widzę.
mradamf1985
Motorowerzysta

imię: Adam
miejscowosc: Rzeszów
garnek: S900

Postautor: Ptaku » 31 sie 2018, 1:04

Ciężko powiedzieć tak na oko czy nawet ucho.
Jeśli rzeczywiście na którymś zaworze jest nadmierny luz to pewnie jest Twoje niedopatrzenie bo ten silnik ma raczej tendencję do zmniejszania luzu.
Tak czy inaczej zrzuciłbym pokrywę zaworów i skontrolował luzy.
Inna sprawa że np. u mnie w ZR cały czas słychać cykanie a luzy są ok. Cyka tak już 6 lat i nic złego się nie dzieje. Ale każdy przypadek jest inny ;)
Awatar użytkownika
Ptaku
Motocyklista

imię: Marcin
miejscowosc: Oberlazisk
garnek: N86

Postautor: pawel11120 » 31 sie 2018, 16:24

Moja Kawka też od zakupu cyka sobie. Jest to szczególnie słyszalne przy niższych obrotach (tak do 4-5tys) i przy większym obciążeniu silnika (jak dociskam gaz i przyśpieszam). Też brzmi trochę jak zawory, ale luz mam w normie (osobiście kontrolowałem) i przejechałem tak już 2,5tys km i nic się nie dzieje. Wy też o tym mówicie?
pawel11120
Podawacz śrubek

imię: Paweł
miejscowosc: Gdańsk
garnek: HJC IS 17

Postautor: mradamf1985 » 03 wrz 2018, 21:02

Cykanie w tym silniku to chyba norma też byłem na początku trochę zdziwiony że aż tak wyraźnie ich słuchać. A co chodzi o jakieś stuknięcie na wolnych obrotach też czasem coś słyszę ale nie dopatrywałem się dokładnie skąd to słychać jeździ normalnie zbiera się, pali od strzału. Ja się tym nigdy nie przejmowałem, też luzy robiłem sam, a jak się coś będzie miało stać to się stanie choć byś nie wiem jak pilnował. U mnie jest to stuknięcie nie regularne nie powiedział był że to dokładnie to samo w tym samym czasie, mam takie wrażenie jak by łańcuch rozrządu był luźny i czasem go szarpnęło i oddał w drugą stronę, ale to tylko taka moja fantazja :P.
mradamf1985
Motorowerzysta

Postautor: pawel11120 » 04 wrz 2018, 8:40

a weź odchyl nogi od baku jak będziesz jechał to zobaczysz jak one szeleszczą :D Jak masz nogi tuż przy baku to wygłusza Ci to trochę, ale odciągniesz to szumi równo :D
pawel11120
Podawacz śrubek

imię: Paweł
miejscowosc: Gdańsk
garnek: HJC IS 17

Postautor: mradamf1985 » 05 wrz 2018, 16:25

Jak jadę wszystko szeleści słyszę i w owiewce szum i na akcesoryjnej wyższej szybie, tak mi się przynajmniej wydaje. Jak się ogląda youtuba to jest tak elegancko a na moto szumi jak głupie, po dłuższej jeździe z większą prędkością głuchawy chodzę chwilę. Z nogami nie próbowałem bo czuć że stawiają większy opór.
mradamf1985
Motorowerzysta

Wróć do Silnik